
През 2009 година произведената в Италия енергия от възобновяеми енергийни източници е съставлявала над 20% от всичката генерирана енергия.
С това страната се доближава максимално близо до поставените от ЕС цели в областта на енергийната ефективност и възобновяемата енергия. Данните изнесе италианският министър на икономическото развитие.
„В края на 2009 регистрирахме, че капацитетът енергия, генерирана от ВЕИ, е надскочил… нивото от 20 процента, заяви Клаудио Скайола по време на конференция за зелената икономика.
Зелената енергия в Италия е достигнала 68 милиарда киловатчаса, според доклад, представен на конференцията. Същият документ разкрива още, че енергийното потребление в страната е спаднало с 6,7%.
За 2010 година Италия има за задача да достигне дял от 22% на възобновяемите енергийни източници в общия енергиен микс на страната.
Напиши коментар