Budweiser ще се „вари“ със слънчева енергия във Великобритания

Бирата Budweiser ще се произвежда във Великобритания чрез използването на слънчева енергия от 2020 г. нататък. Това бе решено със сключваноето на 15-годишен договор, подписан от сдружението Anheuser-Busch InBev (AB InBev) и производителя на възобновяема енергия Lightsource BP.

Lightsource BP ще разработи и експлоатира 100 мегавата соларни проекти, за да генерира достатъчно електроенергия за пивоварните на AB InBev. Произведената мощност е равна на количеството, използвано от 18 000 домове.

Очаква се слънчевите проекти да бъдат завършени и свързани с британската енергийна мрежа до края на 2020 г.

AB InBev, най-голямата пивоварна в света, произвежда повече от 17 милиона кутии и бутилки бира Budweiser всяка седмица от своите два основни пивоварни в Магор, Южен Уелас, и Самлсбъри, Ланкашър. Инициативата е част от целите на компанията за устойчивост, които включват закупуване на всичкото електричество от възобновяеми източници до 2025 г., каза AB InBev в изявление.

Не бяха разкрити финансови подробности, но Lightsource заяви, че договорът ще й позволи да разработи соларните проекти без субсидии.

Съсобственик на Lightsource е големият петролен производител BP с 43% от акциите на компанията.

Снимка: Pixabay.com

Коментари

Напиши коментар

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван




*